Juhlavuoden seuratyöntekijä on Johanna Helenius
Salibandy Naantali RyJulkaistu: 09.12.2023 21.55

Juhlavuoden seuratyöntekijä on Johanna Helenius

SB Naantali palkitsi 25-vuotisjuhlavuoden seuratyöntekijänä tyttösalibandyn armoitetun puuhaihmisen Johanna Heleniuksen. Helenius on viimeisten vuosien aikana toiminut seuran tyttösalibandyvastaavana ja yhtäaikaisesti useamman tyttöjoukkueen joukkueenjohtajana sekä ollut mukana uusien joukkueiden perustamisessa. Uusien pelaajien rekrytoinnissa hän on myös aktiivisesti toiminut, jotta Naantalissakin tyttöjoukkueet pystyisivät toimimaan riittävällä pelaajamäärällä. Kaiken tämän lisäksi Helenius on toiminut varustevastaavan toimessa ja ollut mukana vakiovuorojen jakamisessa.

Otsikkokuvassa Johanna Heleniusta palkitsemassa seuran puheenjohtaja Sami Nurmela ja yllä kukistusta hoitamassa Tapio Lautanala.

Seuran onnittelut vuoden seuratyöntekijälle ja toivomme tietenkin löytyvän uusia vastuunkantajia jakamaan Heleniuksen suurta vapaaehtoistyökuormaa.