Ma Ti Ke To Pe La Su  
    1 2  
  3 4 5 6 7 8 9  
  10 11 12 13 14 15 16  
  17 18 19 20 21 22 23  
  24 25 26 27 28 29 30  
Neo aikavaraus

Etusivu   Perustiedot   Alkusarjojen ottelut   Sarjataulukot   Jatkopelit   Pistepörssi   

Jatkopelit (aikaisemmat kaudet)   Pistepörssi (aikaisemmat kaudet)   

Sählypuulaaki - Jatkopelit

PELIKAUDEN 2018-2019 PLAY-OFF-PELIT

Jatkopeleihin osallistuvat kaikki 8 joukkuetta.
Kaavio on tuttu: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 ja niin edelleen.

Ottelut pelataan voitosta poikki periaatteella. Ottelun varsinaisen peliajan päättyessä tasan pelataan ensin jatkoaikaa 5 minuuttia; sen jälkeen ottelun ollessa edelleen tasan jatketaan ilman taukoa äkkikuolema-periaatteella ratkaisuun asti.

Tuomareita pyritään pitämään kaksi per ottelu. Peliaika on aluksi normaali 2x20 minuuttia, mutta Finaalipäivän mitaliottelut pelataan 3 x 15 minuutin peliajalla. Myös mestaruus ratkaistaan suoraan yhdellä ottelulla.

Pelipäivät ovat:

3.3.2019 PUOLIVÄLIERÄT
10.3.2019 VÄLIERÄT
17.3.2019 PRONSSIPELI JA FINAALI

3.3.2019 Puolivälierät

13:00 PVE1: Åik - Los Åbosons 12 - 2
14:00 PVE2: Eläkeläiset - M4 Riviera 13 - 5
15:00 PVE3: RNPM - FC Belu 5 - 10
16:00 PVE4: SB Karhukopla - Team Forsport 6 - 12

10.3.2019 Välierät

13:00 VE1: Åik - Team Forsport 7 - 8 (JA)
14:00 VE2: Eläkeläiset - FC Belu 7 - 10 (JA)

17.3.2019 Finaali

14:15 FINAALI: Team Forsport - FC Belu 6 - 10


24.3.2019 siirretty Pronssipeli
13:00 PRONSSI: Eläkeläiset - Åik 4 - 13

Puulaakin 2018-2019 voittaja: FC Belu
Hopea: Team Forsport
Pronssi: Åik

PISTEPÖRSSI PLAY-OFF 2018-2019

1. 10 + 11 = 21 Santavuori Tuomas Åik
2. 10 + 5 = 15 Rasmus Stolpe Team Forsport
3. 7 + 3 = 10 Saarinen Jarno Eläkeläiset
4. 4 + 6 = 10 Malkki Harri Eläkeläiset
5. 3 + 6 = 9 Virtanen Juho FC Belu
6. 8 + 0 = 8 Okko Mathias FC Belu
7. 6 + 1 = 7 Hartikainen Kalle Eläkeläiset
8. 6 + 1 = 7 Butterfield John Åik
9. 5 + 2 = 7 Randell Juuso FC Belu
10. 4 + 3 = 7 Naumanen Jani Team Forsport
11. 2 + 5 = 7 Lastunen Jerry FC Belu
12. 5 + 1 = 6 Ylisoivio Jyrki Åik
13. 3 + 3 = 6 Lautanala Tapio Eläkeläiset
14. 0 + 6 = 6 Patrik Stolpe Team Forsport
15. 5 + 0 = 5 Helin Aleksi FC Belu
16. 4 + 1 = 5 Tetri Tero Åik
17. 3 + 2 = 5 Tuomas Levanto Team Forsport
18. 2 + 3 = 5 Mäkinen Juho Åik
19. 4 + 0 = 4 Toni Kettunen Team Forsport
20. 1 + 3 = 4 Vallin Jukka Eläkeläiset
21. 3 + 0 = 3 Mononen Markus FC Belu
22. 3 + 0 = 3 Erjanti Eero FC Belu
23. 3 + 0 = 3 Klasila Janne M4 Riviera
24. 3 + 0 = 3 Honkala Joonas RNPM
25. 2 + 1 = 3 Pasi Richnau Team Forsport
26. 1 + 2 = 3 Lintusalo Henri FC Belu
27. 1 + 2 = 3 Ahlvik Tuomas RNPM
28. 1 + 2 = 3 Salmi Tommi Åik
29. 1 + 2 = 3 Punavaara Antti Åik
30. 2 + 0 = 2 Matias Takala Team Forsport
31. 2 + 0 = 2 Sundqvist Erno Åik
32. 1 + 1 = 2 Nurmela Sami Eläkeläiset
33. 1 + 1 = 2 Huunonen Juha Eläkeläiset
34. 1 + 1 = 2 Mannola Lauri Los Åbosons
35. 1 + 1 = 2 Kinttala Jonne M4 Riviera
36. 1 + 1 = 2 Ville Vuorio Team Forsport
37. 0 + 2 = 2 Sami Saarinen SB Karhukopla
38. 1 + 0 = 1 Laine Janne Eläkeläiset
39. 1 + 0 = 1 Kivi Tuomas Los Åbosons
40. 1 + 0 = 1 Jussila Mikko M4 Riviera
41. 1 + 0 = 1 Korpi Roope RNPM
42. 1 + 0 = 1 Aku Leinonen SB Karhukopla
43. 1 + 0 = 1 Eemi Tanila SB Karhukopla
44. 1 + 0 = 1 Oskari Lehtinen SB Karhukopla
45. 1 + 0 = 1 Ville Lehtinen SB Karhukopla
46. 1 + 0 = 1 Aaro Leinonen SB Karhukopla
47. 1 + 0 = 1 Lindström Max SB Karhukopla
48. 1 + 0 = 1 Vehviläinen Lasse Åik
49. 0 + 1 = 1 Kinnunen Sami Los Åbosons
50. 0 + 1 = 1 Puhakka Harri M4 Riviera
51. 0 + 1 = 1 Ahlvik Toni RNPM
52. 0 + 1 = 1 Toni Forsblom Team Forsport

Tuloksia
Yhteistyössä

Turun Osuuskauppa

Liedon Säästöpankki

Vakuutusyhtiö IF

RTV

Neste Oil

 
 
Kevennetty versio sivuista     Ylläpitoliittymät     Powered by Nemedia Oy